S nespavostí se setkal téměř každý z nás. Chronickými problémy trpí kolem 10–15% populace, poslední dobou toto číslo spíše narůstá. Insomnie se projevuje neschopností usnout, přerušovaným spánkem a časným probouzením.

Více informací

Mikrospánek trvá 3 až 15 sekund. Po této době dojde k probuzení či usnutí. Pokud je mikrospánkem postižen řidič, tak při samotném probuzení může reagovat zmatečně, panicky a právě tato fáze „mikroprobuzení“ je příčinou mnoha nehod.

Více informací

Výskyt, projevy onemocnění Nadměrnou spavostí – hypersomnií trpí cca 5 % populace. Člověk s nadměrnou potřebou spánku má zkrácenou dobu bdělosti, kterou by měl věnovat aktivnímu životu a práci – vzdělání, práci, rodině a svému volnému času.

Více informací

Narkolepsie je nervové onemocnění, které postihuje část mozku, jež kontroluje usínání a vstávání. Nemoc se projevuje náhlým a nekontrolovatelným usínáním, které se opakuje nepravidelně.

Více informací

Obstrukční spánková apnoe (OSA) se projevuje zástavami dechu (apnoemi) během spánku, které jsou ukončeny ukončeny hlasitým zvukem, zachrápáním. Ráno při probuzení pacienti pociťují sucho v ústech, stěžují si na neodpočatost a nevyspalost.

Více informací

Naleznete zde seznam partnerů a pojišťoven, se kterými INSPAMED spolupracuje.