Obstrukční spánková apnoe (OSA) je onemocnění, které postihuje circa 10 % populace, speciálně mužskou část.

Insomnienespavost, se kterou se jistě setkal každý z nás, se může stát chronickou a v současné době jí trpí zhruba 15 % populace.

Přehled poskytovaných vyšetření v naší ordinaci.

Polygrafické vyšetření (limitovaná polygrafie, Embleta, firma Embla) je vyšetření k diagnostice poruch spánku, hlavně spánkové apnoe.

Slovník pojmů

Přehled základních pojmů.

Spánková hygiena

Doporučení pro klidný spánek.

Vědecké studie, články, odkazy, média

Sbírka článků, studií a odkazů o spánku.

Často kladené dotazy

Máte-li dotaz, zde naleznete odpověď, nebo vám dáme možnost se zeptat.

Otestujte se

Nabízíme vám jednoduchý test, kterým si můžete ověřit, jak jste na tom vy s vaším spánkem.

Přístroje

Zde naleznete základní informace o přístrojích, se kterými se můžete setkat v naší ordinaci.

Naleznete zde seznam partnerů a pojišťoven, se kterými INSPAMED spolupracuje.  

INFORMACE PRO PACIENTY

Provoz našich ambulancí probíhá bez přerušení při zabezpečení všech požadavků na bezpečný provoz (dezinfekce, ochranné prostředky apod).

1) Provádíme polygrafická vyšetření, EEG vyšetření i zahájení léčby pomocí přetlaku v dýchacích cestách (tzv. titrace CPAP).

2) S pacienty, objednanými k ambulantnímu vyšetření, je předem telefonicky nebo mailově potvrzen termín vyšetření. Rizikové pacienty jsme schopni vyšetřit distančně.

3) Prosíme objednané pacienty, aby se k vyšetření dostavili přesně, vzhledem k hygienickým opatřením a požadavkům musíme minimalizovat počet osob v čekárně. Doprovod pacienta bude z hygienických důvodů vpuštěn do čekárny jen v nutných případech.

4) Pacienti s příznaky respiračního onemocnění žádáme, aby dbali doporučení, vydaných Ministerstvem zdravotnictví, na vyšetření nechodili a vyšetření zrušili. Dohodneme s nimi nový termín vyšetření. Jedinci, kteří by vykazovali známky respiračního onemocnění, nebudou do našich zařízení vpuštěni.

Děkujeme za pochopení, chráníme se všichni

Kolektiv Inspamed